Skip to content
Menu
Cart
Twój koszyk jest pusty
Menu

O mnie

Witaj! Nazywam się Julia Porszke.

Jestem psycholożką, specjalistką psychodietetyki oraz psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie szkolenia.

Prowadzę konsultacje psychologiczne, konsultacje psychodietetyczne, a także psychoterapię w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT) korzystając również z elementów terapii schematów oraz terapii akceptacji i zaangażowania (ACT).

Współpracując z pacjentem dążę do stworzenia relacji opartej na zaufaniu i szczerości. Zależy mi aby w trakcie wspólnej pracy pomagać pacjentowi w zrozumieniu i rozwiązywaniu zgłoszonych przez niego trudności oraz dążyć do osiągnięcia wspólnie ustalonych celów.

To, że mogę towarzyszyć drugiemu człowiekowi w drodze do poznawania siebie i budowania życia w zgodzie ze swoimi wartościami jest dla mnie nie tylko zawodem, ale dużym szczęściem.

O mnie

Gdzie zdobywałam wiedzę?

  • Ukończyłam studia magisterskie na kierunku psychologia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz studia podyplomowe na kierunku psychodietetyka na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Obecnie jestem w trakcie 4-letniego szkolenia z psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym w Akademii Interego w Warszawie. Jestem również członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej.
  • Doświadczenie zdobywałam w Ośrodku Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży, gdzie udzielałam porad psychologicznych, wykonywałam diagnozy dla dzieci i młodzieży oraz sesje wsparcia dla rodziców. Zajmowałam się także współprowadzeniem grup terapeutycznych dla młodzieży zmagającej się z zaburzeniami odżywiania, problemami z regulacją emocji oraz dla dzieci w spektrum autyzmu. Pracowałam również udzielając porad psychologicznych i psychodietetycznych dla nastolatków i dorosłych w Ośrodku Psychologicznym i Psychoterapii Psychodynamicznej. Mam również doświadczenie pracy jako psychoterapeutka w Centrum Psychodietetyki i Leczenia Zaburzeń Odżywiania “Przemiana” oraz w Instytucie Psychoterapii “Healio”. Odbywałam staż w ośrodku leczenia zaburzeń odżywiania “Otulenie” w Warszawie, a także w Klinicznym Szpitalu Psychiatrycznym SPZOZ w Rybniku.
  • Zajmowałam się prowadzeniem warsztatów socjoterapeutycznych dla dzieci w klasach 1-3. Jestem twórcą zajęć dla młodzieży realizowanych w ramach profilaktyki uzależnień i przeciwdziałaniu narkomanii i alkoholizmowi oraz wykładów psychoedukacyjnych dla dorosłych i młodzieży w tematyce psychodietetyki oraz psychologii motywacji. W trakcie studiów zdobywałam doświadczenie w tworzeniu treści edukacyjnych i informacyjnych w tematyce psychologii, redagowaniu tekstów psychologicznych oraz promowaniu publikacji w mediach społecznościowych.
O mnie

Gdzie mnie znajdziesz?

  • Prowadzę psychoterapię stacjonarną i online.
  • Pracuję z osobami dorosłymi i młodzieżą (od 15 r.ż.).
  • Spotykam się z pacjentami w gabinecie w Krakowie oraz online.
  • W social mediach prowadzę psychoedukacyjny profil pod nazwą @julia.porszke (Instagram, TikTok).

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji w nurcie poznawczo-behawioralnym i terapii schematu.